Medyczna marihuana legalna w Polskich aptekach
Zdrowie

Medyczna marihuana legalna w Polskich aptekach

Legalizacja medycznej marihuany budzi wiele kontrowersji wśród obywateli Polski. Wiele osób wskazuje na możliwość uzależnienia się od tego narkotyku. Tymczasem badania wskazują, że marihuana jest o wiele mniej niebezpieczna niż alkohol i tytoń. Badania z 1999 roku wskazują na to, iż od marihuany uzależnia się mniej niż 10 osób na 100 użytkowników tego narkotyku. Tymczasem tytoń uzależnia w 32 procentach, a alkohol w 15 procentach. Medyczna marihuana ma jednak ma dużo właściwości leczniczych. W wyniku coraz większej ilości głosów donoszących o jej skuteczności w dniu 01.11.2017 roku sprzedaż w aptekach preparatów na bazie konopi stała się w pełni legalna.

Medyczna marihuana przynosi ulgę chorym

Już od dawna wiedziano, że medyczne konopie uśmierzają ból i przynoszą ulgę osobom terminalnie chorym. Podawane są pacjentom chorym na raka, a także cierpiącym w wyniku choroby Parkinsona, Alzheimera, jaskry, epilepsji czy stwardnienia rozsianego. Pomagają także w walce z żółtaczką typu C, depresją i zespołem stresu pourazowego. Wpływają na poprawę nastroju, odprężają i relaksują  mięśnie oraz cały organizm. Podawana jest w przypadku wielu schorzeń i przynosi pozytywne rezultaty. Dzięki niej wiele osób terminalnie chorych ma szansę na poprawę jakości swojego życia i zwiększenie samodzielności podczas wykonywania codziennych czynności.

Medyczne konopie można legalnie kupić w aptekach

Od 01.11.2017 pacjenci mogą legalnie kupować preparaty przygotowane przez farmaceutów na podstawie wypisywanych przez lekarzy recept. Po receptę można udać się do każdego lekarza. Apteki nie mają gotowych preparatów, krople, czopki, zioła i inne leki zawierające medyczne konopie robione są na bieżąco przez farmaceutów.

Legalny zakup nasion marihuany

Warto również wiedzieć, że oprócz możliwości zakupu preparatów na bazie konopi ustawa przewiduje również zakup nasion i kolekcjonowanie ich w pełni legalnie. Nie można jednak uprawiać konopi w naszym kraju. Medyczną marihuanę sprowadza się z zagranicy.

 

Sprawdź sklep z nasionami marihuany:

nasiona marihuany

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *